Vítame vás na našich stránkách,
kde najdete vše o obranných sprejích značky SABRE
+420 724 702 077
hqh@hqh.cz

Archive: Posts

Storm

Odolný kufr STORM CASE

Každá profese, činnost, záliba či koníček s sebou přináší mnoho věcí, které čas od času potřebujeme převézt z místa na místo. Ať se již jedná o křehké předměty, malé či velké, potřebujeme je převézt tak, aby nedošlo k jejich poškození, nebo naopak při transportu nepoškodily jiné předměty, vozidlo, či nezranily osoby v okolí.

Při hledání různých transportních tašek, beden, kartonových krabic na jedno použití, najdeme vždy spíše nouzové řešení, možná kompromis, ale v žádném případě nemůžeme být spokojeni do budoucna, tedy najít 100 % jistotu v tom, že námi požadovaný předmět převezeme bez úhony.

Vzhledem k adrenalinovým zálibám jsem byl fascinován transportními bednami Storm Cases, které se Vám pokusím blíže přiblížit. Tyto „kufry“ jsou nejčastěji vidět u US ARMED FORCES, hasičů, záchranářů, špičkových světových střelců, ale také filmařů, dodavatelů elektroniky a mnoha dalších odvětvích průmyslu.

Tyto STORM CASE kufry se vyznačují extrémní odolností, díky použitému materiálu – HPK pryskyřice, jsou vodotěsné a prachotěsné. Jsou vybaveny Vortex ventilem – automatickým vyrovnávačem tlaku (velice oceníte zejména při cestování letadlem, kdy kufr nepraskne, nebo se naopak nenafoukne). Dle velikosti jsou doplněny praktickými, pohodlnými, výklopnými popř. výsuvnými madly. Kufry STORM mají rovněž patentovaný systém zavírání, za použití masivních západek, které se otevírají stylem PUSH-PULL („Stikni-táhni). Kufry je rovněž možnost uzamknout – vysacími zámky, nebo integrovanými zámkovými systémy. Záleží vždy na typu a velikosti.

Kufr STORM CASE by sám o sobě nebyl ničím, kdyby výrobce nenabízel širokou škálu příslušenství. Od popisovacích štítků, jmenovek, přes přepážky a vícevrstvé pěny, které můžete řezat, vylamovat či jinak mechanicky upravovat dle vašich potřeb a představ, či Vám výrobce pěnu upraví speciálně pro Váš předmět.

Kufry STORM jsou jakousi stavebnicí, kdy od malého přes největší, kdy jejich typ a velikost je udávána kódovým označením, např. iM2075. Dle tabulky velikostí se pak dozvíte více o rozměrech a velikosti Vámi požadovaného kufru. Není, ale nic lepšího a jistějšího než Váš předmět porovnat přímo s požadovaným typem STORM kufru.

Osobně i v mém širokém okolí, jsou tyto STORM CASE kufry používány pro převoz nejrůznějších předmětů – Počítače, notebooky, fotoaparáty, přilby, výstroj, zbraně. Jak jsem již zmiňoval, obsah kufru proti cestování předmětu uvnitř je možno vyplnit přepážkami, tzv. organizmy a pěnou. Organizér využijete v případě, že v kufru chcete převážet drobnější předměty např. fotoaparát s příslušenstvím, soupravu radiostanic, laboratorní soupravy, soupravu první pomoci (FIRST AID KIT), naopak pěnu využijete pro transport větších předmětů, výrobce sice umožňuje na požadavek zákazníka speciálně pěnu upravit, řezy jsou pak krásně čisté a přesné, osobně jsem několikrát zkusil pěnu řezat a výsledek byl vždy optimální. Pěna není z jednoho kusu, ale uvnitř je několik vrstev pásů, které můžete jednotlivě upravovat. Pro větší přehlednost můžete pěnu zakoupit i barevně odlišenou a po vyjmutí předmětů z kufru zachovat větší přehlednost.

Kromě křehkých a velkých předmětů jsem si oblíbil STORM CASES i na cestování, např. iM2875, který je kromě transportních výklopných madel vybaven i výsuvným držadlem a skate kolečky, pojme kompletní horolezecké vybavení, helmu s videokamerou a mnoho dalšího.

Drobnější kufry jsou ideální např. na jednotlivé kusy elektroniky, velice praktické např. při raftingu, pobytu v horách, kdy potřebujete zůstat „on-line“ nebo následně svůj pobyt zadokumentovat, ale bez vodotěsného obalu by Váš elektronický přístroj přišel jistojistě k úhoně.

Kufry jsou „stohovatelné“ a dají se upevnit pomocí pásů na střechy terénních vozidel, konstrukce čtyřkolek, přívěsy, nosné zádové systémy. Na internetu je k vidění plno továrních i armádních testů, kdy jsou STORM CASES vystavováni nejrůznějším zkouškám, osobně, ale několik kufrů používám pravidelně již několik let a kromě škrábanců od písku, stěrku a větví, není těmto dokonalým pomocníkům absolutně nic.

Několikrát jsem STORM CASE, např. jako obal na telefon či fotoaparát z řady STORM CASES podstoupil drobnému testu sám, ač někdy nechtěně – ponoření pod vodu, pád z výšek a vždy prošel na výbornou, ale abych tento výrobek jen nechválil, jednu chybu pro nás má – a to je cena, je však vykoupená tím, že se jedná o špičkové produkty. Při pročítání různých diskusních fór a skupin, jsem tu a tam objevil člověka, kterému upadl kufr např. ze střechy domu, skály. Mluvil o destrukci kufru, ale o „přežití“ předmětu – fotoaparátu, kameru, či jiného přístroje.

Potřebujete-li často, kvalitně a bezpečně převážet či uchovávat vaše cenné předměty, nástroje či vybavení, pak jsou STORM CASES tou správnou volbou. V prodejně HQH se Vám dostane odborné pomoci, stejně jako mě. Více inspirace z přiložených fotek.

Údaje od výrobce:

–        Materiál:                                 Speciálně upravená HPK pryskyřice

–        Barva:                                       Široká nabídka barev

–        Velikosti:                                 Rozličná nabídka velikostí (MALÉ, STŘEDNÍ, VELKÉ)

–        Info cena:                                450 Kč a výše, dle typu a velikosti

–        Dodává:                                   HQH SYSTEM spol. s r.o.

–        Kontakt:                                  www.hqh.cz, tel. 724 702 077, e-mail: milan@hqh.cz

Přidejte komentář


× dva = 10

Ostatní značky

© 2014 HQH SYSTEM spol. s r.o.
HQH SYSTEM spol. s r.o.
Na Jarově 29
Praha 3
130 00
hqh@hqh.cz
+420 724 702 077
IČO:48112488
DIČ:003-48112488
C 16374 vedená u Městského soudu v Praze